XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020r.

Ks. Biskup Edward Dajczak do dnia 28 listopada udzielił dyspensy dla określonych osób: osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.); osobom, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem; osobom, które nie będą mogły skorzystać z możliwości uczestnictwa we Mszy św. ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościołach w strefach tzw. „czerwonej” i „żółtej”.

1. W dniu dzisiejszym parafialna Caritas tradycyjnie zbiera ofiary do puszek.

2. We wtorek o godzinie 17:50 nowenna do św. Antoniego (Garbno) a w środę o 17:45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Szczeglino).

3. Trwa miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe.
Zachęcam do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
Wspólne Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w każdym kościele 30 minut przed Mszą świętą – od poniedziałku do piątku.

4. W czwartek o godzinie 18:00 Msza święta i adoracja do godziny 19:30 w Rekowie, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

5. Zachęcam do modlitwy Wypominkami w intencji naszych bliskich zmarłych.

6. Zapraszam wszystkich chłopców i mężczyzn do służenia przy ołtarzu jako MINISTRANT, nie ma limitu wieku.

7. Wszystkie sprawy dotyczące kancelarii proszę zgłaszać telefonicznie tel.: 506 450 674.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
Dziś ciekawy artykuł o budowaniu wspólnoty parafialnej, są jeszcze kalendarze na 2021 rok

9. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną – przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachęcam do dezynfekcji dłoni, oraz zachowania dystansu społecznego.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem ks. Mariusz Ambroziewicz - Proboszcz