II Niedziela Adwentu - 8 grudnia 2019r.

1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Za moment odbędzie się obrzęd poświęcenie medalików z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

2. Czas Adwentu to czas Mszy świętych Roratnich.
Bardzo dziękuję tym dzieciom, którzy podtrzymują tradycję Rorat i przychodzą na Mszę świętą z lampionami i przygotowanymi serduszkami.

3. Msze święte roratnie w nadchodzącym tygodniu według następującego porządku:

• środa
    • 17:00 - w Garbnie
    • 18:00 - w Nacławiu
  • piątek
    • 17:00 - w Kościernicy
    • 18:00 - w Szczeglinie

4. Gdyby ktoś chciałby jeszcze dołączyć do akcji „świąteczny dar dla hospicjum” to karteczki z wypisanymi produktami do zakupu są przy wyjściu z kościoła.

5. Nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia po Mszy świętej.

6. Do nabycia są też parafialne bombki z napisami „Parafia Szczeglino” i „Boże Narodzenie 2019 r.”.
W ubiegłym roku jak pamiętamy były czerwone w tym roku są błękitne – są one do nabycia w cenie 5 zł.

7. W tym miesiącu Caritas nie będzie zbierał ofiar do puszek na „chleb św. Antoniego”.
Polecam natomiast świece wigilijne: duże po 20 zł., małe 8 zł.

8. Wszystkim życzę dalszej miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodniaSzczęść Boże.