IV Niedziela Wielkiego Postu - 14 marca 2021r.

1. Dzisiaj to już IV Niedzielę Wielkiego Postu – niedziela LETARE.

2. W poniedziałek przypada 25 rocznica śmierci ks. Biskupa Czesława Domina.

3. Od poniedziałku do środy o godziny 11:00 i 20:00 - transmitowane są przez DOBRE MEDIA rekolekcje wielkopostne z Sanktuarium Św. Józefa w Słupsku. Wygłosi je ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk.

4. We wtorek po Mszy świętej o godzinie 18:00 – Nabożeństwo do św. Antoniego ( Garbno ), w środę o godzinie 17:45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ( Szczeglino ).

5. W czwartek Msza święta o godzinie 18:00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:00 z okazją do spowiedzi świętej w Kościernicy.

6. W piątek 19 marca – Uroczystość Św. Józefa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek o godzinie 17:00 w katedrze Msza święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – zapisy na: www.edk.org.pl oraz telefonicznie: 514 748 702.

8. Również w piątek o godzinie 20:00 - Wielkopostne Czuwanie Młodych – transmisja na www.DobreMedia.org.

9. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przed Mszą świętą:

• Kościernica - we wtorek, o godzinie 16:30;
  • Garbno - we wtorek, o godzinie 17:40;
  • Nacław - w piątek, o godzinie 16:30;
  • Szczeglino - w piątek, o godzinie 17:40.

Zachęcam również do śpiewania Gorzkich Żali.
W Szczeglinie nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy świętej niedzielnej.

10. W sobotę o godzinie 11.00 w kościele w Szczeglinie spotkanie z kandydatami do służby ministranckiej.
W niedzielę o godzinie 12:00 przyjęcie nowych ministrantów.

11. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o Św. Józefie, oraz magnes ze Św. Józefem.

12. Proszę o zgłoszenie się osób chętnych do włączenia się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego.
Liturgia będzie sprawowana w kościele parafialnym w Szczeglinie.

13. Są już dostępne świece na liturgię Wigilii Paschalnej i na stół wielkanocny – paschaliki – w cenie 5 zł.

14. Sprawy dotyczące kancelarii proszę zgłaszać telefonicznie tel.: 506 450 674.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem ks. Mariusz Ambroziewicz - Proboszcz