V Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022r.

1. W parafii przeżywamy Biały Tydzień – czyli wielkie święto i radość z faktu, że dzieci naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

2. W dzisiejszą niedzielę nas parafialny Caritas zbiera ofiary na swoją działalność.

3. Trwa miesiąc maj – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską:

• we wtorki
    • 16:45 - w Kościernicy
    • 17:40 - w Garbnie
  • w środy
    • 17:40 - w Szczeglinie
  • w czwartki
    • podczas adoracji
  • w piątki
    • 16:45 - w Szczeglinie
    • 17:45 - w Nacławiu
  • w niedzielę
    • po Mszy świętej w Szczeglinie

4. We wtorek, w Garbnie - litania do św. Antoniego a w środę,  w Szczeglinie - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godzinie 18:00 - Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30 w Rekowie.
W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

6.. W sobotę, w katedrze diecezji, biskup diecezjalny wyświęci trzech nowych kapłanów dla naszej diecezji.
Kandydatów polecajmy w naszych modlitwach.

7. W niedzielę, 22 maja na Mszy świętej, o godzinie. 12:00, w Szczeglinie - uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci, które pierwszy raz w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej w roku 2020 i 2021.
Spowiedź święta dla dzieci każdego dnia po Mszy świętej Białego Tygodnia, około godziny 18.40:

• poniedziałek – Kościernica,
  • wtorek – Garbno,
  • środa – Szczeglino,
  • czwartek – Rekowo,
  • piątek – Nacław.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o Apostołach Jezusa.

9. Jeszcze tylko w tym tygodniu możemy zapisać się do inicjatywy matki Bożej Pielgrzymującej, do które zachęcała nas siostra Celina.

10. Sprawy dotyczące kancelarii proszę zgłaszać telefonicznie tel.: 506 450 674.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem ks. Mariusz Ambroziewicz - Proboszcz